Biuro to miejsce pracy, które powinno być urządzone w sposób estetyczny i praktyczny. Ważny przy tym jest odpowiedni dobór mebli, sprzętów, a także wykładziny. Okładzina na podłogę do biura powinna być na pewno trwała i łatwa w czyszczeniu. Na rynku znajdziemy wykładziny biurowe z rozmaitych włókien, dlatego przed ich zakupem warto dowiedzieć się o nich trochę więcej.

Wykładzina do biura – parametry

Wybierając wykładziny biurowe, należy przede wszystkim zapoznać się z ich parametrami. Najważniejsze cechy, które warto wziąć pod uwagę to gramatura wykładziny oraz rodzaj włókna, z którego została ona wykonana. Wykładzina do biura, która ma wyższą gramaturę, jest mocniejsza, bardziej wytrzymała na ścieranie i ugniatanie. Dzięki temu dłużej nadaje się do użytkowania i wygląda dobrze w biurze.

To, z czego została zrobiona wykładzina biurowa, jest również bardzo ważne. Do produkcji wykładzin biurowych stosuje się różne włókna. Najczęściej są to przędze wykonane z polipropylenu lub poliamidu. Wykładziny biurowe zrobione z takich włókien są trwałe, łatwe w czyszczeniu i są dość tanie, a przy tym wszystkim wyglądają bardzo dobrze. Okładziny na podłogę wykonane ze sztucznych nici są odporne na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, a także na zabrudzenia i wilgoć.

Akustyka w biurze, a wykładzina podłogowa

Przy wyborze odpowiedniej wykładziny do biura, warto wziąć pod uwagę jej możliwości wyciszenia pomieszczenia. Jak wiadomo, w biurach często przesuwa się krzesła, działają głośne urządzenia biurowe, słychać kroki pracowników i klientów, dlatego też okładzina do biura powinna tłumić wszystkie te dźwięki. Wykładzina do biura to dobra izolacja dźwiękowa, szczególnie w miejscach, gdzie pracuje dużo osób.

Wykładziny biurowe – w rolce czy w płytkach?

Na rynku dostępne są wykładziny w formie rolki oraz w formie płytek. Te pierwsze są znane od lat i stosowane w większości pomieszczeń. Natomiast wykładzina w formie płytek jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jednak zyskującym na popularności. Płytki dywanowe coraz częściej są wybierane do biur ze względu na swoją wytrzymałość oraz łatwiejszy montaż. Okazuje się również, że kładąc wykładzinę w formie płytek, jest mniej odpadów niż przy wykładzinie w rolce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *