Każdy, kto planuje rozpoczęcie świadczenia usług medycznych i prowadzenie gabinetu lekarskiego, musi liczyć się z koniecznością zakupu niezbędnej aparatury medycznej. W niektórych przypadkach zakup takiej aparatury to spory koszt. Już prosty aparat do USG to wydatek wielu tysięcy złotych. Aparatura nie musi być jednak nowa. Używana jest tańsza.

Używany sprzęt medyczny jest znacznie tańszy od nowego

Używana aparatura medyczna jest znacznie tańsza od nowej. Oczywiście nie należy kupować bardzo starej i zużytej, bowiem korzystanie z niej może być bardzo kłopotliwe. Taki sprzęt może ulegać awariom, a jego naprawa nie zawsze jest łatwa. Może się – na przykład – okazać, że części zamiennych do danej aparatury medycznej sprzed lat już się nie produkuje. Konieczne będzie szukanie takiej samej aparatury medycznej, by pozyskać z niej części do sprzętu, który uległ awarii.

Używana aparatura. Nie warto jej kupować od handlarzy

Wiele osób zajmujących się kupnem i sprzedażą ma w swojej ofercie i sprzęt medyczny. Taka aparatura medyczna pozyskiwana jest najczęściej z zagranicznych szpitali, w których dany sprzęt wymienia się na nowy. Nie jest tajemnicą, ze jest to aparatura medyczna bardzo zużyta i przygotowana do sprzedaży. Często czyści się ją, wybiela elementy obudowy, usuwa rdzę, by aparatura wyglądała doskonale. Nie jest jednak w dobrym stanie..

Warto też mieć świadomość, że jest to aparatura, która ma już wiele lat. Jej możliwości są więc o wiele mniejsze niż sprzętu nieco nowszego.

Zakup używanej aparatury za granicą. Czy warto kupować poza Polską?

Sprzęt medyczny – nawet używany – jest dość drogi. Jeśli sprzedaje go polski pośrednik, oczywiście dolicza do ceny sumę, która chce na nim zarobić. Taki sprzęt kupowany jest taniej, sprzedawany wiele tysięcy złotych drożej. Warto więc szukać aparatury medycznej za granicą, nawet w zagranicznych portalach ogłoszeniowych. Nierzadko opłaca się pojechać po nią do innego kraju, w przeliczeniu bowiem koszt zakupu za granicą będzie dużo mniejszy niż w Polsce.

Oczywiście aparaturę należy co jakiś czas wymieniać na lepszą. Po kilku latach użytkowania lepiej kupić nowa niż ryzykować konieczność kosztownych napraw starej. Dobrze więc część zysków z prowadzenia gabinetu medycznego po prostu odkładać na ten cel. Zakup aparatury medycznej nie będzie wtedy większym problemem. Nie zajdzie też konieczność kupowania sprzętu na kredyt.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *