Identyfikator dla psa jest ważnym elementem wyprawki, ponieważ zapewnia mu bezpieczeństwo w przypadku ucieczki lub zagubienia – znalazca może mu pomóc w powrocie do domu. Co jednak powinno się znaleźć na identyfikatorze dla psa, by pełnił swoją funkcję?

Rodzaje identyfikatorów dla psa

Identyfikatory dla psa zwykle mają formę blaszek w różnym kształcie w wygrawerowanymi na nich informacjami. Czasem wykonane są z plastiku, przyjmują formę obroży, kiedy indziej to rodzaj beczułki wykonanej z plastiku lub stali, do której można włożyć karteczkę z danymi. Wśród tak dużego wyboru z pewnością uda się wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający naszym potrzebom i upodobaniom.

Warto jednak zwrócić uwagę na wygodę użytkowania – łatwość zauważenia identyfikatora dla psa i odczytania informacji, a także to, czy nie będzie on psu przeszkadzał – nie będzie za duży, źle umocowany, w inny sposób niewygodny.

Zawarte informacje na identyfikatorze dla psa

Na identyfikatorze dla psa można zawrzeć wiele informacji, zależnie od potrzeb czy po prostu przekonania o ich wartościowości. Zwykle są to dane kontaktowe – numer telefonu, czasem adres – oraz imię psa. Czasem właściciele dodają także inne informacje, jak dokładny adres czy adres e-mail, ale trzeba pamiętać o tym, że są o dane wrażliwe, które mogą zostać odczytane przez każdego, jeśli pies zaginie.

Kwestią, o której należy pamiętać w tym przypadku jest to, że identyfikator dla psa ma określoną wielkość. Oznacza to, że informacje muszą się na nim zmieścić i być czytelne. Można je umieszczać z dwóch stron, ale i tak najpierw trzeba pomyśleć co naprawdę jest potrzebne.

Materiał wykonania identyfikatora dla psa

Identyfikatory dla psa mogą być wykonane z różnych materiałów, co ma bezpośrednie przełożenie na ich wytrzymałość. Najlepsze pod tym względem są identyfikatory ze stali nierdzewnej – mocne, trwałe, niełatwo je zniszczyć i mogą posłużyć przez lata, jeśli dane kontaktowe się w tym czasie nie zmienią. Plastikowe identyfikatory są słabsze i mogą pęknąć w miarę upływu czasu lub intensywnych zabaw.

W przypadku materiału warto zwrócić uwagę na zaczep identyfikatora – musi być on mocny, by pies przypadkiem go nie zerwał w czasie intensywnych zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *