Nieodłącznym elementem większości łazienek jest kabina prysznicowa. Sprawdza się ona w łazienkach, które mają bardzo mały metraż. Kabiny prysznicowe pozwalają na szybkie odświeżenie się, zrelaksowanie po całym dniu pracy. Korzystanie z prysznica poprawia odporność organizmu i poprawia krążenie krwi.

Rodzaje kabin prysznicowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kabin prysznicowych. Różnią się od siebie wielkością, kształtem i wypełnieniem. Niektóre z nich posiadają brodzik, a inne go nie mają. Przed zakupem prysznica należy dokładnie zastanowić się, w którym miejscu będzie on zamontowany.Może on stać w rogu pomieszczenia, we wnęce, przy ściance, a w niektórych łazienkach nawet pośrodku pomieszczenia. Kabiny natryskowe podzielić można na narożne, które zajmują dwie ściany łazienki i montuje się je w narożniku oraz na przyścienne, które znajdują się przy samej ścianie łazienki.

Prysznic prostokątny – jakie ma cechy charakterystyczne?

Prysznic prostokątny oferuje największy komfort w trakcie użytkowania. Zajmuje on wprawdzie więcej miejsca niż modele okrągłe lub półokrągłe, ale jest o wiele wygodniejszy. Prysznic prostokątny może być dostępny w wielu rozmiarach, przy czym standardowe modele mają około dziewięćdziesięciu centymetrów długości jednego boku. Prostokątne kabiny prysznicowe mogą być kompaktowe i w takiej wersji najlepiej sprawdzają się w wyjątkowo małych łazienkach.

Jaką wybrać kabinę prostokątną – z brodzikiem lub bez niego?

Najmodniejsze w chwili obecnej są prysznice prostokątne bez brodzików. Są one pozbawione progów, a dzięki temu bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Dzięki takim kabinom łazienka wydaje się być większa i przestronniejsza.Kabiny prostokątne mogą mieć również brodzik bardzo niski. Jest to spore udogodnienie, zwłaszcza dla osób starszych i dla dzieci.Kabiny z prysznicem prostokątnym mogą mieć również głęboki brodzik, który ma także sporo zalet. Może on się sprawdzić w wielu sytuacjach, jak np. w trakcie kąpieli małych dzieci, którym z powodzeniem może on zastąpić wannę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *