Zastosowanie oświetlenia awaryjnego jest niezbędne wszędzie tam, gdzie brak zasilania może spowodować zagrożenie ludzi. Do oświetlenia awaryjnego można zaliczyć między innymi znaki bezpieczeństwa, które oznaczają wyjście ewakuacyjne lub strefę wysokiego ryzyka. Na jakie kategorie można podzielić oświetlenie awaryjne? Odpowiedź poznasz w tym artykule.

Czym jest oświetlenie awaryjne?

Oświetlenie awaryjne stosuje się wtedy, kiedy awaria zwykłego oświetlenia może stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Takie oświetlenie można spotkać na przykład w miejscach użyteczności publicznej, w postaci świecących się znaków bezpieczeństwa.Taki rodzaj oświetlenia w miejscach uczęszczanych przez ludzi wymagany jest ustawowo. Do oświetlenia awaryjnego można zaliczyć na przykład zielony, świecący się znak „droga ewakuacyjna”.

Rodzaje oświetlenia awaryjnego

Oświetlenie awaryjne można podzielić na dwa rodzaje: oświetlenie ewakuacyjne oraz zapasowe. Jeśli chodzi o oświetlenie zapasowe, jest to rodzaj oświetlenia, który pozwala na kontynuację dotychczasowych czynności w sposób niezmieniony.Oświetlenie ewakuacyjne można natomiast podzielić na dodatkowe trzy kategorie, a mianowicie: oświetlenie stref wysokiego ryzyka, oświetlenie dróg ewakuacyjnych oraz oświetlenie stref otwartych.

Producent oświetlenia awaryjnego

Na rynku istnieje wielu producentów oświetlenia awaryjnego. Jednym z nich jest Hybryd. Na stronie producenta – hybryd.com.pl można zapoznać się z szeroką ofertą z zakresu oświetlenia awaryjnego ewakuacyjnego oraz zapasowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *