Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest kombinezon do nurkowania. Jest to strój wykorzystywany przy sportach wodnych. Nurkowanie, żeglarstwo, windsurfing oraz pływanie na wodach otwartych to przykładowe dyscypliny, w których zawodnicy wykorzystują właściwości kombinezonu.

Właściwości kombinezonów nurkowych

Kombinezon nurkowy to podstawa zestawu sprzętu do nurkowania. Wybór kombinezonów jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej zakupić kombinezon u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy, żeby mieć pewność, że produkt jest wysokiej jakości. Odzież ochronną muszą nosić nurkowie, żeglarze, pływacy, grotołazi oraz narciarze wodni. Możemy wyróżnić kombinezony suche, półsuche oraz mokre. Warto podkreślić, że kombinezony półsuche łączą skafandry mokre oraz suche.

Zalety kombinezonu

Suchy kombinezon posiada mankiety ochronne oraz zamki błyskawiczne. Materiały używane w procesie produkcji to neopren, tkanina oraz guma. Modele z przednim mechanizmem zamykania cieszą się dużą popularnością. Kombinezon powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny. Doskonałą opcją na płytkie nurkowanie są kombinezony typu mokrego. Możliwość przenikania wody pod górne warstwy pianki jest główną cechą takich produktów. Pianka jest wykorzystywana do produkcji mokrych modeli. Osoby, które nie noszą kombinezonu są bardziej narażone na hipotermię. Kombinezon umożliwia utrzymanie właściwej temperatury ciała. Oprócz komfortu termicznego kombinezon zapewnia też płynną pływalność.

Bezpieczeństwo

Kombinezon do nurkowania powinien dodawać pływalności, ponieważ ma to duży wpływ na poziom bezpieczeństwa. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że pianka zabezpiecza nas przed przypadkowymi obrażeniami. Kombinezon nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale też chroni organizm przed wychłodzeniem. Wystarczy kilkanaście minut nurkować w ciepłym morzu lub jeziorze, żeby organizm człowieka się ochłodził. Czasami może to skutkować bardzo negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Obecność człowieka w wodzie może powodować niepokój niektórych zwierząt. Należy pamiętać, że kombinezon chroni też przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *