Wielu właścicieli psów poszukuje karmy, która będzie tą najlepszą. Na rynku istnieje wielu producentów żywności dla zwierząt. A z każdy rokiem przybywają nowe oferty dla czworonogów.

Jaka karma dla psów jest najbardziej odpowiednia? Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy?

Czym karmić swojego psa?

Odpowiedzialny właściciel czworonoga chce dla swojego pupila wszystkiego, co najlepsze. Opieka nad zwierzęciem wymaga właściwego karmienia.

Karma dla psów powinna spełniać funkcję nie tylko stricte łagodzącą głód, ale też dostarczać niezbędne składniki odżywcze. W pokarmie dla zwierząt znajdują się wyselekcjonowane substancje, które pozytywnie oddziałują na kondycję psa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Bardzo ważne jest poznanie potrzeb swojego pupila. Wtedy o wiele łatwiej jest dokonać wyboru odpowiedniego pożywienia dla czworonoga.

Istotny jest też wiek psa. Inna karma przeznaczona jest do karmienia psów dorosłych, inna dla szczeniąt. Właściciele czworonogów powinni pamiętać, że pożywienie dla szczeniąt zawiera komponenty, które znajdują się w mleku psiej mamy. To sprawia, że karma pobudza rozwój młodego psa.

Przy doborze karmy ważna jest także wielkość psa. Producenci tworzą karmy dla psów ras dużych, które mają inną wielkość granulatu. Dotyczy to karmy suchej. Duże psy z łatwością przeżują karmę twardszą o większej gramaturze.

Małe psy potrzebują karmy, która będzie drobniejsza i nieco miększa. Ich szczęki są delikatniejsze i nie poradzą sobie z dużym formatem pożywienia.

Czy w karmie dla psów są witaminy i minerały?

Nowoczesna karma dla psów zawiera witaminy oraz minerały, które wspierają funkcjonowanie psiego organizmu. Bogata w składniki mineralne karma dla czworonogów sprawia, że ich kości i stawy dłużej zachowują zdrowie i kondycje. Witaminy w karmie dla psów są niezbędne do prawidłowego zasilania organizmu. Witaminy pomagają w utrzymaniu zdrowych narządów wewnętrznych, sierści, wzroku, a także słuchu, zębów i węchu.

Opieka nad psem to szereg czynności, których każdy właściciel musi przestrzegać. Właściwe dobranie karmy dla psa pomaga w dbaniu o zwierzaka. Świadomy wybór karmy, w oparciu o potrzeby psa, to sposób na zdrowego i szczęśliwego przyjaciela na czterech łapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *