Kupując działki inwestycyjne na sprzedaż trzeba pamiętać, że ich charakterystyczna jest odmienna od tego, co ma miejsce w przypadku działek mieszkaniowych. Czym zatem powinna się taka działka charakteryzować?

Uzbrojenie działki

Jeśli działka ma charakter inwestycyjny, to powinna zapewniać dostęp do podstawowych mediów. Prąd, woda i – w ostatnich latach – gaz, to podstawa, jeśli chodzi o późniejsze sprawne prowadzenie działalności.

Kluczowe jest też odprowadzenie ścieków. Zdecydowana większość działek jest dziś podpięta do ogólnych systemów kanalizacji, w związku z czym można łatwo odprowadzać ścieki.

Lokalizacja działki

Wybierając działkę inwestycyjną na sprzedaż warto poszukać czegoś, co będzie w miarę dobrze skomunikowane z resztą miasta. Bliskość dróg (najlepiej szybkiego ruchu) to gwarancja sukcesu.

Nie można też zapominać o tym, jakie przeznaczenie ma mieć dana działka. Jeśli ma na niej powstać biurowiec, to z pewnością warto zainwestować w obiekt w centrum miasta. Inaczej będzie wyglądać sytuacja np. z lokalem gastronomicznym.

Opłacalność

Na koniec trzeba wziąć pod uwagę taką kwestię jak opłacalność. Działki inwestycyjne na sprzedaż mogą być dość kosztowne. Dlatego ważne jest, by już na etapie zakupu przeanalizować opłacalność takiej inwestycji.

Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw można podjąć ostateczną decyzję co do zakupu działki. Niestety, często bywa tak, że dostępne na rynku nieruchomości nie spełniają wszystkich powyższych założeń. Wtedy decyzja jest jeszcze trudniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *