Wygodny fotel to być może najważniejszy mebel w salonie fryzjerskim. Jego funkcjonalność wpływa na pracę fryzjera, ale i na wrażenia klienta. Warto zadbać o to, by zakupione do salonu fryzjerskiego fotele były i eleganckie, i komfortowe. Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając różne modele w sklepach?

Idealny fotel fryzjerski – połączenie estetyki i funkcjonalności

Fotel fryzjerski to szczególny mebel. Odpowiada za pierwsze wrażenie, więc musi dobrze się prezentować. Stylem powinien współgrać z charakterem wnętrza. Inny pasował będzie do salonu fryzjerskiego w estetyce glamour, inny do barbershopu w loftowym stylu.
Najważniejsze jednak, by fotel był wygodny – estetyka musi iść w parze z funkcjonalnością. Warto przed zakupem usiąść na fotelu i upewnić się, że jest właściwie wyprofilowany. Wskazane są materiały przyjemne w dotyku, miękkie, ale i łatwe w czyszczeniu. Podstawa fotela powinna być na tyle szeroka, by gwarantowała meblowi stabilność. W fotelu musi znajdować się mechanizm odpowiadający za regulację wysokości.

Pompa gazowa czy hydrauliczna – jaki mechanizm regulacji fotela fryzjerskiego będzie lepszym wyborem?

W jaki sposób regulować wysokość fotela fryzjerskiego? Istnieją dwa popularne mechanizmy. Tańszy, a zatem częściej wybierany, to pompa gazowa. Minusem tego rozwiązania jest jednak ograniczona funkcjonalność: klient musi zejść z fotela, by można było wyregulować wysokość.
Na regulację bez schodzenia z fotela pozwala pompa hydrauliczna. Ta jest droższa, ale za to oferuje lepszą funkcjonalność i komfort, zarówno klientowi, jak i fryzjerowi.

Gdzie szukać profesjonalnych foteli fryzjerskich?

Fotele fryzjerskie to specjalistyczny rodzaj mebla niedostępny w tradycyjnych sklepach. Ich sprzedażą zajmują się profesjonalne sklepy dla fryzjerów. Zwłaszcza te największe oferują duży wybór najróżniejszych mebli do salonu fryzjerskiego.
Wybierając fotel fryzjerski, warto przejrzeć ofertę kilku sklepów i porównać nie tylko ceny, ale przede wszystkim oferowaną jakość. Trzeba zadbać o komfort, stabilność i trwałość mebla. Także oryginalna estetyka będzie ogromnym atutem – przykuje uwagę klienta i sprawi, że salon zapadnie w jego pamięci jako profesjonalne i stylowe miejsce, które warto znowu odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *