Kosmetologia rozwinęła się bardzo mocno. Zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne i upiększające dostępne są praktycznie dla każdego, a wysokie zaawansowanie technologiczne używanego sprzętu sprawia, że kuracje są mało inwazyjne i szybko przynoszą oczekiwane rezultaty. Przykładem jest stosowanie fal radiowych za pomocą urządzenia RF, tzw. radiofrekwencja.

Urządzenie RF – jak odbywa się zabieg?

Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, co oznacza, że można zakupić go i używać samodzielnie w zaciszu własnego domu lub poddać się zabiegowi w salonie kosmetycznym. Oczywiście kurację falami radiowymi stosuje się na oczyszczoną skórę. Po natłuszczeniu jej żelem używanym podczas badania USG wykonuje się delikatny masaż głowicą maszyny. Ostatni krok to osuszenie skóry i nawilżenie jej kremem. Tak to działa w praktyce. Warto jednak wiedzieć, co dokładnie dzieje się, gdy tkanka skórna ma kontakt z falami radiowymi.

Fale radiowe o wysokiej częstotliwości (ponoć optymalna to częstotliwość 1 MHz) przedostają się przez skórę, powodując podwyższenie temperatury. Naczynia krwionośne rozszerzają się, a toksyczne substancje eksportowane są na zewnątrz. Dzięki reakcji termicznej następuje podgrzanie tkanek tzw. diatermia i skrócenie włókien kolagenowych. Ponadto urządzenie RF doprowadza do produkcji nowych porcji kolagenu, co ma pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry.

Zastosowanie urządzenia RF, czyli fal radiowych

Łatwo można się domyślić, że zwiększanie sprężystości włókien kolagenowych podczas radiofrekwencji sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna. To pierwszy powód, dla którego pacjenci poddają się temu zabiegowi.

Badania wykazały, że mało inwazyjna sesja z wykorzystaniem fal radiowych skutecznie redukuje przebarwienia i blizny potrądzikowe. Panie chętnie wybierają ten zabieg, aby odświeżyć sobie cerę, zwęzić rozszerzone pory i co najważniejsze, wygładzić zmarszczki.

W innych przypadkach urządzenie RF służy do redukcji cellulitu. Termolifting uelastycznia skórę i wspomaga proces odchudzania. Już po kilku zabiegach widać znaczącą różnicę.

Radiofrekwencja to bezpieczna i powszechna terapia kosmetologiczna, a urządzenie RF nie wywiera negatywnego wpływu na wygląd skóry. Wręcz przeciwnie, jego systematyczne stosowanie poprawia koloryt cery, a skóra prezentuje się młodo i świeżo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *