Utrzymywanie domu w czystości to najistotniejsza forma dbania o rodzinne cztery kąty. Aby nigdy nie mieć problemu z doprowadzeniem do czystości oraz z utrzymaniem jej, warto skompletować zestaw najpotrzebniejszych środków, które umożliwią cieszenie się najwyższą czystością w domu czy mieszkaniu, przez praktycznie cały czas.

Gotowe środki do czyszczenia oraz konieczne narzędzia i sprzęty

Wyposażenie sklepów, które oferują chemię gospodarczą, jest wyjątkowo bogate. W takim miejscu warto zaopatrzyć się w odkamieniacz, płyn do toalet, płyny do szyb oraz luster. Poza tym przydatne na pewno okażą się płyny do czyszczenia podłóg czy specjalistyczne do mycia kabiny prysznicowej oraz wanny. Często używany będzie też płyn do mycia naczyń.

Do tego wszystkiego potrzebne będą też sprzęty. Jakie? Odkurzacz lub szczotka. Do tego oczywiście zmiotka i szufelka. Ponadto przydatny będzie też zapas ścierek (najlepiej z mikrofibry lub naturalnych materiałów) oraz gąbki. Niektórzy nie wyobrażają sobie sprzątania bez takiego dodatku jak rękawice lateksowe bezpudrowe lub pudrowe.

Własne małe laboratorium chemiczne – co jest potrzebne?

Często już się o tym nie pamięta, ale istnieją domowe sposoby na pozbywanie się nie tylko plam, ale też długo zalegającego brudu w konkretnych miejscach danego domu. To jaką mieszankę należałoby wykonać, zależy od rodzaju brudu.

Ale najczęściej powtarzające się w tym zakresie produkty, które choćby z tego względu warto mieć zawsze pod ręką, to: ocet, proszek do pieczenia, kwasek cytrynowy oraz soda. Czasami przydatny może być też alkohol wysokoprocentowy oraz najprostsze, szare mydło.

To, czego zrobić się samodzielnie nie da

Samodzielnie na pewno trudno będzie wykonać chroniące przed brudem i drobnoustrojami rękawice. Dlatego ten element warto po prostu kupić i mieć w domu większy, na bieżąco uzupełniany, zapas. Jeśli wcześniej, nigdy nie korzystaliśmy z jakichkolwiek rękawic – warto przyjrzeć się dostępnym ofertom.

Warto zdecydować się na rękawice lateksowe bezpudrowe lub sprawdzić, czy przydatne nie okażą się rękawice innego rodzaju. Każdy z nich prezentuje pewne wady i zalety i na tej podstawie można dostosować ten produkt do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *