Przechowywanie, zbiór i ekspozycja owoców to wymagające zadania dla sadowników. Muszą oni zadbać o to, by miały one jak najlepszą jakość i jednocześnie były optymalnie dojrzałe. Metoda przechowywania powinna również zabezpieczać produkty żywnościowe przed uszkodzeniami na czas przenoszenia, transportu, jak i ekspozycji. Rozwiązaniem jest wykorzystywanie odpowiednich skrzynek na owoce, dostosowanych do potrzeb konkretnego sadownika. W jakich sytuacjach sprawdzą się skrzynki sadownicze?
Skrzynki na owoce – jak wybrać ich rodzaj?
Na rynku znaleźć można skrzynki sadownicze wykonane z różnych materiałów. Są one podobnego kształtu, jednak różnią się między sobą wartością użytkową. Skrzynki wykonane z tektury czy drewna są jednorazowego użytku – nie są również zbyt estetyczne. Dobrze sprawdzą się w przypadku owoców miękkich, ale w sytuacjach gdy nie ma możliwości odebrania opakowania od klienta końcowego. Tekturowe skrzynki są mało wytrzymałe, dlatego słabo chronią owoce, gdy te muszą być składowane w stosach.
Zalety jakie mają skrzynie na owoce wykonane z plastiku
Skrzynie na owoce wykonane z tworzywa sztucznego zapewniają nie tylko stabilność na czas transportu czy zbioru owoców, ale również ułatwiają eksponowanie go w sklepach, gdyż mogą być układane w stosy, bez obaw, że coś ulegnie zgnieceniu. Równie ważne jest to, że są one wielorazowe – nawet zabrudzone sokiem z owoców można je łatwo wyczyścić i przywrócić do dalszego użytku.
Dlaczego skrzynki plastikowe są oszczędnością w porównaniu do skrzyń z innego materiału?
Ze względu na fakt, że skrzynki z tworzywa są jednostkowo nieco droższe, wielu sadowników zastanawia się nad sensem użytkowania ich. Należy jednak pamiętać, że mogą być one używane wielokrotnie – dlatego koszt jednostkowy rozkłada się na dłuższy czas. Gdy chodzi o Skrzynki plastikowe na owoce producent zadbał, by nie odbiegały ceną od tych z drewna.
Jakie skrzynki plastikowe na owoce producent ma w swojej ofercie?
Skrzynie na owoce mają różny rozmiar, ale również wielkość perforacji na bokach – wszystko po to by optymalnie dostosować je do konkretnego rodzaju owoców.