Gdzie dostanę pożyczkę prywatną przez internet

Polecane pożyczki społecznościowe.
bikowiec
Posty: 13
Rejestracja: 25 września 2012, 10:54 - wt

Gdzie dostanę pożyczkę prywatną przez internet

Post autor: bikowiec » 11 października 2012, 20:00 - czw

Pozabankowy rynek usług finansowych
Rynek pozabankowych usług finansowych śmiało dzisiaj może konkurować z ofertą banków. Rozwija się on bardzo dynamicznie, a proponowane w tym zakresie klientom pożyczki są coraz bardziej atrakcyjne. Również i w tym obszarze panuje bardzo duża konkurencja, która niejako wymusza na podmiotach udzielających pożyczek urozmaicanie oferty. Wymienić tu można niejako dwie płaszczyzny, na których są realizowane pożyczki pozabankowe. Pierwszą z nich stanowią firmy specjalizujące się w tego typu usługach.

Potocznie są one określane mianem parabanków. W pierwszej kolejności to je właśnie bierzemy pod uwagę, gdy mamy na myśli pożyczki pozabankowe. Z ich oferty korzystamy coraz częściej. Warto jednak w tym momencie pamiętać o tej drugiej płaszczyźnie, a mianowicie o pożyczkach społecznościowych. Z uwagi na to, że stronami zawierającymi transakcję są w tym przypadku osoby fizyczne, pożyczki te funkcjonują także pod nazwą prywatnych. Pożyczki społecznościowe mają w naszym kraju już całkiem pokaźne grono zwolenników, chociaż pod względem popularności daleko im jeszcze do analogicznych produktów finansowych w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Zasada jest praktycznie taka sama jak przy pożyczaniu gotówki od znajomych czy rodziny. Ludzie pomiędzy sobą dogadują się na jakich warunkach się to odbywa, a różnica jest taka, że nie muszą się znać osobiście. Sprawa jest załatwiana za pośrednictwem Internetu, a mówiąc precyzyjniej, poprzez specjalne serwisy pożyczkowe funkcjonujące na zasadach zbliżonych do tych z portali aukcyjnych.

ODPOWIEDZ