Pożyczka pozabankowa bez bik-u na zakup samochodu

Statystyczny Polak, aby w końcu kupić sobie jakiś przyzwoity samochód, musi zawsze posiłkować się jakimś zewnętrznym wsparciem finansowym, ponieważ tak się składa, że nakładem jedynie własnych środków (nawet przy założeniu opcji oszczędzania pieniędzy przez dłuższy czas) nie może sobie jednak na taki zakup pozwolić za gotówkę. Banki oferują obecnie wiele kredytów samochodowych, nie mniej jednak skorzystanie z takiej usługi nie jest wcale tak prostą rzeczą jak mogłoby się wydawać.

Dostępna jest ona bowiem jedynie dla tych osób, które posiadają wysoką zdolność kredytową. Muszą też liczyć się z tym, że dopóki nie zostanie spłacona ostatnia rata kredytu, współwłaścicielem samochodu będzie bank – stosowna adnotacja trafi zresztą do dokumentów, w tym do dowodu rejestracyjnego. Kierowcy często zatem poszukują innych sposobów na sfinansowanie zakupu pojazdu – coraz częściej sięgają po pożyczki pozabankowe. Nie wiążą się one z takimi zabezpieczeniami jak te opisane powyżej, poza tym nie jest tu też wymagana wysoka zdolność kredytowa. To czyni pożyczki pozabankowe łatwo dostępnymi. Nic więc zatem dziwnego, że na tę właśnie formę materialnego wsparcia decyduje się coraz więcej osób.

Oferty pożyczkowej nie wolno wybierać pochopnie. Pośpiech nie jest tu dobrym doradcą. Należy przeanalizować propozycje co najmniej kilku firm, przy czym pod uwagę należy brać te, które cieszą się już pewną renomą i nie są na rynku nowością. To najlepsza gwarancja tego, by nie zostać nabitym w butelkę. Porównując oferty, trzeba też mieć na względzie własne możliwości finansowe – tego aspektu nie wolno pomijać.

2 thoughts on “Pożyczka pozabankowa bez bik-u na zakup samochodu

  1. Planuję w najbliższym czasie kupić nowy samochód, jednak pierwsze kroki zamierzam skierować do banku. Mam nadzieję, że mnie pozytywnie zweryfikują i nie będę musiał korzystać z usług parabanków.

  2. Czy pożyczki samochodowe w parabankach są dużo droższe niż w normalnych bankach? Planuję zakup samochodu, jednak nie mam tyle oszczędności i będę musiał pożyczyć pieniądze. W banku mam za niską zdolność kredytową z powodu spłaty dużego kredytu, więc mogą mi odmówić…

Leave a Comment

*