Bank of China

Jest to zdecydowanie najstarszy i chyba największy bank w całych Chinach. Został założony już przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej i działa od 1912 roku. Bank ten aż do roku 1928 pełnił z powodzeniem rolę głównego Banku Centralnego Chin. Następnie stał się już dużym, czysto komercyjnym bankiem z własną siedzibą w wielkiej dzielnicy Xicheng, w Pekinie. Aktualnie Bank of China jest drugim co do wielkości pożyczkodawcą w Państwie Środka, a pod względem wartości kapitalizacji rynkowej mieści się w pierwszej piątce na świecie.

W kwietniu bieżącego roku, Komisja Nadzoru Finansowego dała zielone światło chińskiemu bankowi na prowadzenie działalności finansowej w Polsce. Pieniądze banku chińskiego mogą wspomóc akcje kredytową polskiego sektora bankowego. Nasz kraj powinien się także przygotować na przyjęcie chińskich inwestycji-Bank of China będzie swego rodzaju przedstawicielem podmiotów gospodarczych działających w Państwie Środka. Co ciekawe Bank of China jest kilkunastokrotnie większy od całego polskiego sektora bankowego.

Zarówno pod względem akcji kredytowej, wypracowanego zysku, jak i wielkości nagromadzonych depozytów. BoC (Bank Of China) z powodzeniem działa już w 27 krajach na wszystkich kontynentach. Między innymi w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji, Brazylii, Japonii, RPA oraz w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.

4 thoughts on “Bank of China

  1. Chińszczyzna zalewa cały świat… ale w tym przypadku na pewno nie ma to nic wspólnego z chińską tandetą, którą znamy sprzed lat.

  2. Obecne Chiny i Chiny, które znamy sprzed lat to zupełnie coś innego. Wielu z nas rzeczywiście ten kraj kojarzy się z tandetą i więźniami politycznymi, jednak obecnie ich gospodarka jest jedną z najmocniejszych na świecie (o ile już nie najmocniejszą).

Leave a Comment

*