Nordea Bank

Nordea Bank Polska zaczął funkcjonować w 1992 roku jako Bank Komunalny, jednak już w lipcu 1999 roku została podpisana umowa subskrypcyjno-inwestycyjna z Nordbanken AB, a więc największa skandynawska grupa bankowa Nordea stała się strategicznym inwestorem Banku Komunalnego i powstał bank Nordea Bank Polska. W 2003 roku bank ten połączył się z LG Petro Bankiem.
Obecnie Nordea Bank oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz firm. Bank ten posiada w swojej ofercie standardowe produkty, czyli konto Nordea, rachunek eFirma i eFirma plus, lokaty oraz nisko oprocentowane kredyty.

Dominet Bank

Dominet Bank SA zaczął funkcjonować w 1991 roku. Jest to bank, którego klientami są osoby indywidualne oraz mikroprzedsiębiorstwa. Bank ten oferuje standardowe produkty bankowe, czyli rachunki oszczędnościowe, lokaty, fundusze inwestycyjne, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, karty kredytowe oraz kredyty hipoteczne.
Od marca 2007 roku Dominet Bank należy do grupy Fortis, czyli do Fortis Banku Polska są.

Kredyt Bank

Kredyt Bank S.A. Jest to bank komercyjny, który zaczął funkcjonować w 1990 jako jeden z pierwszych prywatnych banków w Polsce. W 1997 roku Kredyt Bank połączył się z Polskim Bankiem Inwestycyjnym S.A., a nastepnie jego akcje zakupiła belgijska Grupa KBC, która posiada obecnie 80% akcji banku.
Bank ten łączy w sobie innowacyjność z tradycją solidnej bankowości. Bank ten jest giełdowym bankiem uniwersalnym, który obecnie znajduje się w pierwszej dziesiątce banków w Polsce.
Kredyt bank obsługuje zarówno klientów detalicznych, jak i private banking oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

LUKAS Bank

LUKAS Bank SA ma swoją historię w 1991 roku, kiedy to powstał Bank Świętokrzyski S.A. na terenie Kielc i okolic. W 1992 roku spółka LUKAS  założyła we Wrocławiu dział zajmujący się sprzedażą ratalną.
Po pewnym czasie, czyli w 1998 roku spółka LUKAS przejęła Bank Świętokrzyski i wówczas powstał Lukas Bank Świętokrzyski S.A.
Obecnie Lukas Bank SA jest nowoczesnym bankiem detalicznym, który zajmuje się klientami indywidualnymi a także osobami prowadzącymi działalność gospodarczą.
Bank ten jest w czołówce  na rynku kredytów konsumenckich . Udziela on między innymi kredytów ratalnych na zakup towarów i usług dla klientów indywidualnych, pożyczek gotówkowych i kredytów samochodowych oraz hipotecznych.

Jak zablokować kartę kredytową

Parę lat temu przeciwnicy globalizacji i rozwoju sieci elektronicznych powtarzali, że nic nie zastąpi tradycyjnego pieniądza papierowego. Teraz z biegiem czasu zwolenników takich teorii jest coraz mniej. Podstawowym zarzutem wobec plastikowych kart płatniczych było to, że mogą zostać skradzione lub podrobione. Teraz takie ryzyko praktycznie nie istnieje. Bo nawet jeśli karta debetowa lub karta kredytowa zostanie skradziona wtedy można ją zablokować. Nie jest to jedyne zabezpieczenie. Karty zostały wyposażone w specjalne mikroprocesory. Co daje taki mikroprocesor? Wszelkie transakcji realizowane przy użyciu takiej karty są bardzo dobrze zabezpieczone. Nie ma możliwości użycia karty skradzionej. Każda transakcja płatniczą wykonana kartą z mikroprocesorem musi zostać potwierdzona PINem. Karty magnetyczne wyposażone w pasek magnetyczny były bardziej narażone na nieuprawnione transakcje. W przypadku takiej karty wystarczyło złożyć podpis na paragonie. Ponadto karty są ubezpieczone. W przypadku kradzieży lub zgubienia karty należy zadzwonić do banku i ją zastrzeć. Jeśli nawet w tym czasie ktoś wykona kartą jakieś operacje, bank przejmuje odpowiedzialność za dokonane transakcje. Niektóre banki ubezpieczają karty nawet do 48 godzin od momentu kradzieży. Inne z kolei umożliwiają klientom dobrowolny wykup pakietu ubezpieczeniowego. Wówczas straty z tytułu wykonanych transakcji kartą pokryje bank. Ponadto pieniądz plastikowy ma jeszcze jedną zaletę. Jest wygodny. Nie trzeba nosić w portfelu pliku banknotów i martwić się co zrobić z drobnymi. Jedna karta to jak nasza cała portmonetka. Nie dość że jest lżejsza to jeszcze wizualnie ładniejsza.