Linki sponsorowane

Bank BPH

Bank BPH S.A. jest to ogólnopolski bank uniwersalny z siedzibą w Krakowie oraz w Warszawie, który został założony w lutym 1989 roku jako jeden z dziewięciu banków komercyjnych wyodrębnionych ze struktur Narodowego Banku Polskiego.

Jednak w grudniu 2001 roku powstał Bank BPH PBK jako rezultat połączenia Banku Przemysłowo-Handlowego SA i Powszechnego Banku Kredytowego SA w Warszawie i obecnie jest to trzeci pod względem aktywów i funduszy własnych Bank w Polsce.

W listopadzie 2007 roku w Banku BPH nastąpił podział, w wyniku którego jego większą część włączono do Banku Pekao S.A., a już pół roku później GE Money będące częścią koncernu General Electric zakupiło od UniCredit większościowego pakietu akcji Banku BPH.


Posted in Opinie o dobrych bankach w Polsce | 1 Comment

One Response to “Bank BPH”

  1. admin says:

    Miałem tam kiedyś konto prywatne bo było darmowe i mieli sporo placówek po cały mieście. Potem zaczął się ten bałagan z podziałami i dałem sobie z tym bankiem spokój bo zrobił się taki cyrk z placówkami, że nie chciało mi się jeździć nie wiadomo gdzie i po co bo okazuje się, że ten bank to już nie ten bank itp itd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>