Linki sponsorowane

Bank of China

Jest to zdecydowanie najstarszy i chyba największy bank w całych Chinach. Został założony już przez rząd Chińskiej Republiki Ludowej i działa od 1912 roku. Bank ten aż do roku 1928 pełnił z powodzeniem rolę głównego Banku Centralnego Chin. Następnie stał się już dużym, czysto komercyjnym bankiem z własną siedzibą w wielkiej dzielnicy Xicheng, w Pekinie. Aktualnie Bank of China jest drugim co do wielkości pożyczkodawcą w Państwie Środka, a pod względem wartości kapitalizacji rynkowej mieści się w pierwszej piątce na świecie.

W kwietniu bieżącego roku, Komisja Nadzoru Finansowego dała zielone światło chińskiemu bankowi na prowadzenie działalności finansowej w Polsce. Pieniądze banku chińskiego mogą wspomóc akcje kredytową polskiego sektora bankowego. Nasz kraj powinien się także przygotować na przyjęcie chińskich inwestycji-Bank of China będzie swego rodzaju przedstawicielem podmiotów gospodarczych działających w Państwie Środka. Co ciekawe Bank of China jest kilkunastokrotnie większy od całego polskiego sektora bankowego.

Zarówno pod względem akcji kredytowej, wypracowanego zysku, jak i wielkości nagromadzonych depozytów. BoC (Bank Of China) z powodzeniem działa już w 27 krajach na wszystkich kontynentach. Między innymi w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji, Brazylii, Japonii, RPA oraz w Stanach Zjednoczonych i w Niemczech.


Posted in Opinie o dobrych bankach w Polsce | 4 Comments

4 Responses to “Bank of China”

  1. W Polsce chyba nie ma tego banku, prawda?

  2. Ziomek says:

    Chińszczyzna zalewa cały świat… ale w tym przypadku na pewno nie ma to nic wspólnego z chińską tandetą, którą znamy sprzed lat.

  3. Jan Kowalski says:

    Obecne Chiny i Chiny, które znamy sprzed lat to zupełnie coś innego. Wielu z nas rzeczywiście ten kraj kojarzy się z tandetą i więźniami politycznymi, jednak obecnie ich gospodarka jest jedną z najmocniejszych na świecie (o ile już nie najmocniejszą).

  4. Mateusz says:

    Potrzebuję 3000zł na remont łazienki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>